Tag: згрутчена

Tips & Tricks

Вака солта нема да се згрутчува во соларчето – Има мал трик

Ова е супер трик за помалку искусните домаќинки во кујна. Солта брзо се згрутчува, но има решение и на овој проблем.Ставете неколку зрна ориз во соларчето, и ќе го избегнете овој проблем.   Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана […]