Tag: заштита

Tips & Tricks, Видео

ВНИМАВАЈТЕ: Ако јаболката кои ги купивте изгледаат ВАКА – никако не ги конзумирајте!

Јаболката се едни од најпопуларните овошја на светот кои можете да ги купите преку цела година. Тие имаат супер вкус и се многу здрави. Но, со нив нешто сепак не е во ред иако тоа ви делува невозможно, но мора да бидете многу внимателни. Тешко е да се види со […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: За безбеден дом – со една вилушка спасете се од крадци

Ви треба само вилушка да се спасите од крадците кои никогаш не мируваат. На ова видео е прикажано што да правите. Повеќе на Готви.мк: Крем чорба од тиква и компири Деликатес во кујната: Компир на поинаков начин Мусака со печурки Мусака со карфиол и мисиркино месо Мусака на ориентален начин […]

Повеќе

ЗЕМЈОТРЕС ВО СКОПЈЕ: 10 совети како да останете безбедни при вакви потреси

Ова се неколку корисни совети кои ќе ви помогнат во случај да има земјотрес. Даг Коп е член на Американскиот интернационален тим за спасување, светски познат тим кој се справува со природни катастрофи и нуди совети како да преживеете во случај на земјотрес. Никогаш немојте да се криете под маса […]

Uncategorized

Родители прочитајте – природен и ефикасен лек за заштита од подливи и модринки

Во текот на својот раст и развој, децата често се случува да паднат или да се удрат, но за среќа без поголеми последици. Со цел да не се појави подлив или модринка, покрај ладните облоги од лед, потребно е вашето дете да го намачкате со слој од путер. Овој совет […]