Tag: зачини

Meat, Салати

Брза салата со јунешко месо – повкусна и од крем салатите

Супер вкусна и лесна салата со јунешко месо.Ова е рецептот:     Напомена: Ова се мерки за една чинија и едно лице. Повеќе Готви.мк рецепти: Мимоза салата во ново руво Брза крем салата со јогурт Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата […]

Деликатеси, Посно и веге

Целиот дом ќе замириса: Посен деликатес со печурки, бело вино и зачини

Направете вкусен деликатес со печурки, бело вино и зачини од кој ќе замириса цел дом.Ова е рецептот кој е посен: Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни […]

Повеќе

4 мешавини од зачини кои морате да ги направите: Ќе уживате во секое јадење

На снимката се прикажани кои зачини со кое јадење одат најдобро, но не морате да се држите стриктно до тоа, туку уживајте во експериментирање со овие фантастични мешавини. Подготовката на овие мешавини е крајно едноставна. Потребни ви се суви зачини кои добро ќе ги измешате со жица и потоа ќе […]

Салати

Се јаде и во лето и во зима: Нова салата која ќе ја правите секој ден

Направете салата со краставици која може да се јаде и во зима, но и во лето за освежување. Богатите ноти на зачини само ја надополнуваат прекрасната салата, која не е само за свечена трпеза, туку и за секој ден. Еве го рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Салата со маслинки […]

Посно и веге

Печурки со еден додаток кој ги прави совршени – Ќе ги правите често

Направете брзо јадење или прилог, со печурки и зачини кои даваат посебен вкус.Ова е рецептот:     Прочитај Gotvi.mk рецепти: Неодолива комбинација – месо и печурки Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да […]

Десерти

Зимски десерт: Бисквит со ароматични зачини

Едноставен и брз за подготовка, овој бисквит колач со ароматични зачини неодоливо потсетува на омилените медењаци, а подготвен на овој начин ќе биде помек и посочен. Содржи пет сезонски зачини, мед и лимон, а иделен е со секоја топла напивка. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – […]

Главни јадења

Ориз деликатес – Тајната е во зачинот

Направете ориз деликатес со зачини, навистина посебен ручек: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Посна чорба со ориз Вкусна крем чорба од ориз Постои еден трик за да не се згусне оризот Пита со ориз и праз Направете кремава ориз салата Салата од ориз и колбас

Повеќе

Овие зачини топат сало – Вкусни, здрави и диетални

Зачините нѝ овозможуваат супер вкус на секој обрик, но и го подобруваат нашето здравје. Ако сакате да бидете да топите килограми и да го подобрите имунитетот, тогаш почнете редовно да ги користите овие зачини: Ѓумбир, цимет, кардамом, чили во прав и куркума. Тие се многу здрави, помагаат да се топат […]

Главни јадења

Компир кој се топи во уста – Само 30 минути по работниот ден

Ако и вие имавте напорен работен ден и немате многу време за готвење, ова е рецепт за вас. На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки […]

Главни јадења, Деликатеси

Неодоливо вкусен компир од рерна – Тајната на рецептот е во неколку состојки

Направете вкусен ручек за цело семејство. Супер идеја за компир деликатес со неколку состојки. Ова е рецептот: На здравје! Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Трик за совршено печен компир Плескавици од компир Компир пита со праз Повеќе од компир деликатес Рецепт за најкремастото пире од компири Кнедли од компири Компир плочки […]