Tag: затнат нос

Повеќе

Настинка или грип? Природен рецепт против болно грло и затнат нос

Солената вода се користи како природно средство против некои непријатни појави, како што се воспаление на грло и затнат нос. Доколку имате воспаление на грло, измијте го со половина лажичка сол растворена во шолја топла вода. За запушен нос, растворете четвртина лажичка сол во шолја топла вода, потоа лесно измијте […]