Tag: засладувач

Повеќе

ЗДРАВО И ПРИРОДНО: Намирници кои заменуваат шеќер во напитоците

Обидете се да ја избегнете грешката која ја прават многумина – белиот сладок прав не го заменувајте со вештачки засладувачи. Вистината е дека тие не се калорични, меѓутоа, не се ни препорачливи за здравјето и енергијата. Студија објавена во магазинот Природа покажува дека засладувачите можат да ја нарушат рамнотежата помеѓу […]

Десерти

На наједноставен начин подгответе го овој есенски десерт

Есента ни пристигна, а со неа и есенските намирници кои се полни со вкус и мирис. Тиквата е една од омилените есенски намирници. Доколку баш и не сте љубител, пробајте малку да експериментирате и ќе создадете магија, пишува Добре Калорије. Ова е наједноставниот начин, а потребни ќе ви бидат парче […]