Tag: запечен

Главни јадења

Едноставен и брз деликатес: Запечен зеленчук во тава

Направете едноставен ручек со запечен зеленчук. Повеќе на Готви.мк:ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начинЌофтиња во доматен сосВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте  

Главни јадења

Запечен ручек со пармезан – Ќе го направите и утредента

Направете вкусен запечен ручек кој сите ќе ги донесе на трпеза. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Сакате совршено пржени јајца? ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: Шест одлични готварски трикови ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да излупите 3 варени јајца Ги чувате јајцата на вратата од фрижидерот? ВИДЕО: […]

Главни јадења, Посно и веге

Повкусно од ризи-бизи: Запечен зеленчук во тава

Направете вкусна тава со зеленчук. Посен ручек за сите сетила. Повеќе Готви.мк рецепти:Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт […]

Главни јадења

Запечен деликатесен компир – тече пармезан

Направете деликатесен запечен компир. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана  

Главни јадења

Запечен млад компир со кремав сос – највкусен рецепт за компир

Направете вкусен запечен ручек со неодолива арома од рерна. Повеќе вести на Готви.мк: Млади компири со сенф и пиво Кремав компир во тепсија Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Главни јадења

Запечени компирчиња со пармезан – крцкаат во уста

Направете вкусен компир со пармезан кој крцка во уста.   Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет […]

Видео, Деликатеси

Запечен гурмански тост од рерна – денеска не броиме калории

Дозволете си еден ден да се насладите со се што ви се јаде, прекршете ги диетите и почувствувајте се убаво. Совршен рецепт за тост деликатес: Повеќе на Готви.мк: Мајката на Јелена Крлеуша: Еве како конечно ја победив зависноста од храна! Адријана Лима открива: Рецепт за утринско смути и совети за […]

Деликатеси

ПОВКУСНО ОД ЧИПС: Запечен крцкав карфиол од рерна

Иако не сте помислиле дека со карфиол може да се направи ова, ви нудиме супер генијална идеја за мезе или оброк. Повеќе на Готви.мк: Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како […]

Видео, Главни јадења

Запечен компир, кашкавалот се топи  – ДЕЛИКАТЕСНО

Направете деликатес од малку намирници со супер вкус. Запечени компири со кашкавал.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео)

Видео, Главни јадења

СОВРШЕНСТВО: Зачинети запечени компири од рерна

Компирите се секогаш прав избор. Ако сакате деликатес ви требаат само компир и зачини.Постапката е следна:   Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути […]