Tag: замена за јајце

Tips & Tricks, Видео

ФЕНОМЕНАЛЕН ТРИК: Проверена замена за едно јајце во рецептите (ВИДЕО)

Ако постите, се храните вегански или сте алергични на јајца, ви предлагаме три замени за оваа намирница. Замената за јајца во рецептите се препорачува и за оние кои сакаат да го намалат внесот на масти и холестерол. 1. Пире од јаболка со сода бикарбона Три лажици пире од јаболка и […]