Tag: замастена

Tips & Tricks

Направете сами спреј за чистење на рерната – Ги вади и дамките кои стојат со години

Постојат многу средства за чистење на шпоретот и замастената рерна. Сепак, не сите се ефикасни, а некои чинат и многу пари.Направете си смеса дома која е вистинско олеснување. Ги вади и најтврдокорните дамки. Се измешајте и ставете во шише со прскалка. Оставете на рерната да делува неколку минути, па избришете […]

Tips & Tricks, Видео

Без хемикалии – Исчистете ја замастената рерна брзо и лесно

Чистењето на рерната е дефинитивно една од најтешките работи, најмногу поради маснотијата и нечистотиите кои се собираат со нејзиното користење. Постои лесен начин да ја исчистите рерната и да заблеска како нова. И тоа без хемикалии! Направете смеса од вода и сода бикарбона. Ви треба шолја вода и шолја сода. […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Замастената рерна и каменец се минато – 15 минути и 20 денари се спасот

Лимон и сода-бикарбона се се што ви треба за блескава рерна. Нема веќе мачење со маснотиите. Погледнете што ви треба: Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна Рецепт […]