Tag: закуска

Предјадења

КРЦКАВИ И ВКУСНИ: Топчиња со сирење

Овие вкусни топчиња послужете ги со омилениот сос и уживајте во феноменалниот вкус. Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви Рецепт за вистински пица деликатес Летен појадок кој ќе го правите секој ден Полнети печурки – […]

Видео, Предјадења

ЗАКУСКА ЗА МЕДАЛ: Брускети со јајце

Направете вкусна закуска во вашиот дом. Со неколку намирници и пржено јајце одозгора, наоравете деликатес.Никогаш не здосадува од италијанската кујна.   Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Рецепт за леб кој не се меси Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со маслинки Диетално: Домашни брускети […]

Деликатеси

Нема печење, месење и мачење: Ова е сон на секоја домаќинка

Секоја домаќинка сака  лесни и брзи, но многу вкусни идеи за ручек, а оваа е идеална. Нема печење, нема стоење до шпорет и нема мачење. Повеќе на Готви.мк: Ви остана лиснато тесто во кујна? – Направете брз и вкусен десерт Едвај ќе се воздржите додека да вкусите: Десерт чоколадна лава […]

Главни јадења

Крцкав печен сендвич кој стана Интернет хит: Закуска за секој дел од денот

Направете си закуска за појадок или вечера или за било кој дел од денот. Со неколку состојки до најдобриот крцкав сендвич кој го полуде светот. Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Фестивал на виното во Македонско село – Втора вечер Почнува Фестивалот на виното во Македонско село – Еве ја програмата „Македонско […]

Главни јадења, Предјадења

Домашни кифлиња со сирење

Вкусно домашно пециво одлично за доручек или вечера. На здравје! Поврзани вести на Gotvi.mk Топли кифлички кои се топат во уста Домашни кифлички Кој е за топли кифлички? Млечни кифлички Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи со шунка и кашкавал Свечена […]

Видео, Предјадења

Брзо се прават, уште побрзо се јадат! Полжавчиња со сланина и кашкавал (ВИДЕО)

Богат доручек, едноставен меѓуоброк или мезе за дружење со пријателите. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку… ВИДЕО: Готварски трик – како одеднаш да […]

Главни јадења

Јајца полнети со туна

Идеални за послужување на забава, брзо се подготвуваат, а се многу декоративни и вкусни. На здравје! Оваа салата е особено здрава поради тоа што туната е богата со витамини, омега 3 масни киселини и протеини. Повеќе вести на Готви.Мк. Ќофтиња од тиквица   Совет: Не ја фрлајте, искористете ја водата […]

Деликатеси

Солена закуска: Вксуно крокети од кајгана

Вкусна солена закуска која ќе ве држи сити цел ден. Подгответе крокети од јајца. Повеќе вести на Готви.мк ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи ВИДЕО: Како да зготвите печени јајца на Шкотски начин Печен спанаќ со јајца ВИДЕО: Нема повеќе печење или пржење јајца, туку… ВИДЕО: Готварски трик […]