Tag: забрането

Препораки

Ова никако не го јадете за појадок – Му штети на телото

Ова никако не го јадете за појадок бидејќи му штети на телото. Никако не пијте овошен сок или пак не јадете овошен јогурт.Имаат шеќер и адитиви иако пишува дека се сто посто природни, а и го дуваат стомакот. Истото важи и за овошни јогурти.   Повеќе вести на Готви.мк: Похован […]