Tag: забава

Забава

Карлеуша се здебели – Аца Лукас се пошегува колку килограми накачила

Пејачот Аца Лукас без влакна на јазикот одговарал на прашања, а ги прокоментирал и вишокот килограми на неговата колешка.-Не ѝ додадов килограми. Нема Јелена повеќе, само во принцип дваесетина килограми повеќе, но тоа не е страшно – се пошегувал пејачот на сметка на неговата колешка. Што ли ќе каже дивата […]

Препораки, Ресторани

Утре започнува Фестивалот на виното во Македонско село

Од 29ти септември до 1ви ноември во комплексот Македонско село, по втор пат ќе се оддржи „Фестивал на виното“. За време на трите фестивалските дена, комплексот ќе биде место каде гостите ќе можат да уживаат во врвните вина од најдобрите винарии, искомбинирани со вкусни специјалитети и деликатеси и богатата музичка […]

Забава

Вака изгледа Цеца без шминка – некои ја фалат, други ја навредуваат

Фолк дивата Цеца на секој јавен настап, плени со нејзината убавина и стајлинг, па многумина се интересираат како таа изгледа во опуштена атмосфера, кога не е дотерана и без шминка.Цеца одлучи да им ја исполни желбата на таквите фанови и да објави фотографија на Инстаграм, без ронка шминка, во крупен […]

Забава

Беквалац се омажи по трет пат – се јадеше, пиеше и играше, свадбата чини богатство

Наташа Беквалац, убавата барбика од Нови Сад, по трет пат во животот го кажа судбоносното ДА и тоа со својот избраник Лука на Ибица.Убавата Наташа и Лука кои чекаат девојче, за свадбата издвоиле 100.000 евра, имале само 25. гости, а уживале во луксуз. На свадбата присуствуваа само кумовите и сестрите […]

Забава

Фото: Погледнете ја свадбената торта на Каролина Гочева

Поп-ѕвездата Каролина Гочева викендов се омажи со уметникот Михаил Корубин.Невестата носеше венчаница купена од Италија во винтиџ стил, а подоцна се пресоблече во краток фустан. И Михаил се решил за елегантен костум исто така купен од Италија. Ова е невестинската торта: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, […]

Забава

ФОТО: Каролина Гочева блесна во венчаница

Каролина Гочева викендов го кажа судбоносното ДА. Убавата македонска пејачка направи веселба за паметење и блесна во венчаница. Нека им е со среќа! Сите фотографии од јавните профили на социјалните мрежи на познатие се во продолжение:         Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Оставете ги децата да си играат во трева – Има […]

Забава

Фото: Тамара Тодевска драстично ослабе

Пејачката Тамара Тодевска до сега неколку пати беше на мета на критики поради нејзините килограми, а со последната фотографија покажа дека е драстично ослабена.   Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило […]

Забава

Цеца откри што знае да готви – еве како се снаоѓа во кујната

Цеца е позната како балсканска дива, и ретко зборува за приватноста, но сега откри помалку познати детали, како се снаоѓа во кујна и што најубаво знае да спреми.- Јас не сум некоја готвачка, не зошто сум арогантна туку не ме интересира толку таа тема. Сепак, знам да направам супа од […]

Забава

ФОТО: Синот на Лепа Брена се стопи – ослабе 35 кила, вака изгледа сега

Најмладиот син на Лепа Брена, Виктор Живоиновиќ, секогаш имал проблеми со килограмите, но сега со диета, здрав живот и решителност, успеа да симне 35 килограми за 70 дена. Еве како изгледа, секоја чест : Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го […]

Забава

ФОТО: Марк од „Брза кујна” ја покажа ќерката

Шеф Марк од Брза кујна, заврши со снимањето на вторатата сезона од „Брза кујна„ па слободното време сега го посветува на своето семејство. Еве како изгледа неговата ќерка: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе […]