Tag: забава

Забава

Фото: Колку лубеници гледате на сликата?

Задачата која ние ви ја поставуваме е да изброите колку лубеници има на сликата погоре.Постојат три можни одговори на загатката. Секој одговор покажува како размислува вашиот мозок. Луѓето кои размислуваат рационално ќе избројат дека на сликата има 8 лубеници бидејќи никаде не е специфицирано дали лубениците треба да бидат цели. […]

Забава

Фото: Марјана Станојковска откри нешто што не го знаевме за неа

Марјана Станојковска, убавата лото-девојка, покажа дека иако со години е на екраните сама се шминка и си ја средува косата. Секоја чест, секогаш изгледа перфектно. Дамки од црвено вино на тепихот? Исчистете ги за миг Направете природен освежувач за воздух – Потребни ви се само 2 работи Флеки од мастило […]

Видео, Забава

Хит Видео: Кога Босанец ќе засади пиво

Во тешките денови во Босна кога сите се борат за корка леб, постојат и оние кои знаат како да се забавуваат.Така маж од Босна засади пиво, а неговото видео стана хит. Ви смрдат патиките? Еве кои лекови ги предлагаат читателите Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема […]

Забава

За нејзиното запросување зборуваше цел свет – се породи Јана, еве како ќе се вика бебето

Јана Бурчевска, македонската претставничка на годинешнава Евровизија стана мајка. Бебето е женско, а како што беше објавено, ќе се вика Дона. Нека им е со среќа. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки ВИДЕО: Рецепт за органска маска за длабинска нега на оштетена коса ВИДЕО: […]

Забава

Фото: Погледнете каква торта доби Драгана Мирковиќ за годишнина од брак

Фолк пејачката Драгана Мирковиќ и нејзиниот сопруг прославија 17 години брак, а по тој повод со своите фанови сподели неколку фотографии. Хит е нивната торта. Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнето лепче Макарони болоњезе Вистинска […]

Видео, Забава

Го отвори прозорот за да и даде храна на враната – многу погреши, видеото е хит

Го отвори прозорецот да ја нахрани враната, мислеше дека е многу гладна нопогреши, откако таа и ја украде лажицата. Погледнете го видеото кое стана хит:   Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа […]

Забава

Фото: Ана Николиќ прв пат во јавност по породувањето – никогаш подебела, се пука на неа

Откако се породи Ана Николиќ не се појави во јавност но неколку пати објави дека внимава на својата линија, а извор близок до неа го потврди тоа и кажа дека Ана напорно вежба.И сето тоа ќе беше добро ако не се појавеше Ана , заедно со својот сопруг Раста,никогаш подебела, […]

Uncategorized

ФОТО: Вака славеше Сашко Коцев за ќеркичката

Легендарниот македонски актер и комичар Сашко Коцев стана татко, па вака прослави за приновата. Фотографијата е превземена од Фејсбук. Кулинарски трик – Употребете ја оваа намирница и маслото нема да ви загорува при пржење Едноставен трик со кој ќе ги избркате мувите од вашиот двор и балкон ВИДЕО: Рецепт за […]

Видео, Забава

Видео: Таа го молеше да престане – погледнете што и направи сопругот на Карлеуша

Јелена Карлеуша објави видео од неа и сопругот. Погледнете ја лудата снимка. Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате Кое е омиленото јадење на принцот Чарлс? Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете […]

Видео, Забава

Видео: Водителката на „Брза кујна” со долга коса – вака изгледаше пред неколку години

Водителката на Брза Кујна која ја гледаме на Сител, Александра Пановска, ја знаеме од многу одамна, со долга коса, кога беше дел од спот на Јован Јованов.Вака изгледала водителката пред неколку години: Погледни повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови Прочитај повеќе рецепти каде користиме Пекабеско производи Прочитај поврзани […]