Tag: жолто

Tips & Tricks

Јаболките нема да жолтеат – Дури и исечетото ќе стои долго со еден трик

Сите знаеме колку брзо пожолтува јаболкото откако ќе го пресечеме или гризнеме, ако не се изеде веднаш, но има еден мал трик. Стегнете го јаболкото со ластиче откако ќе го ставите во проѕирна фолија. Нема да пожолти воопшто. Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело […]