Tag: жолта

Повеќе

Македонија во жолта фаза – никако не го јадете ова на горештините, еве на што да пазите

Според најавата на метео-алармот од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на денешниот ден територијата на целата држава ќе биде зафатена со температури од жолта (алертна) фаза, па затоа почитувајте ги овие препораки, кога станува збор за храната.Јадете лесна храна и внесувајте многу течности, посебно да се внимава при подготовка […]

Видео, Десерти

Жолта кора за торти и колачи – сите ќе го бараат рецептот

Направете жолта кора за торти и колачи, со која нема десерт кој нема да успее.Многу е лесно и брзо. Видеото ќе ви покаже се што ви треба: Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач […]