Tag: Жито лукс

Десерти, Препораки

Велигденска плетенка

Вистински деликатесен десерт за Велигденската трпеза. Еве како да го приготвите според рецептот на Жито Лукс: Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Чоколадна мус торта со малини Лимон колач Пита со урда и сланина Велигденска погача

Деликатеси, Препораки

Велигденска погача

Велигденската трпеза ќе биде навистина посебна со оваа празнична погача. Еве го рецептот: За многу години Велигден! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Чоколадна мус торта со малини Лимон колач Пита со урда и сланина Велигденска плетенка

Главни јадења, Предјадења, Препораки

Пита со урда и сланина

За сите љубители на месените и производите од тесто. Рецепт за неодоливо вкусна пита, овојпат полнета со урда и сланина. На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Чоколадна мус торта со малини Лимон колач Велигденска погача Велигденска плетенка

Десерти, Препораки

Лимон колач

Уште едно ремек дело во кујната кое ќе го направите со брашното на Жито лукс. Се прави брзо, а има одличен вкус. Еве ги деталите: На здравје! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Чоколадна мус торта со малини Брза пита со тиквички Пита со урда и сланина Велигденска погача

Деликатеси, Предјадења, Препораки

Мини пити

За сите љубители на пекарски производи и деликатесни производи од тесто, Жито лукс Ви открива уште еден вкусен рецепт. Еве како да направите мини индивидуални пити како на фотографијата: На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Чоколадна мус торта со малини Лимон колач Брза пита со тиквички Пита со урда […]

Десерти, Препораки

Чоколадна мус торта со малини

Брашната од Жито лукс веќе 70 години помаѓаат да направиме ремек-дела во нашата кујна. Ви претставуваме одличен рецепт за чоколадна мус торта со малини: Уживајте во овој вкусен десерт! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Мини пити Лимон колач Брза пита со тиквички Пита со урда и сланина Велигденска погача