Tag: живот

Препораки

Скриена намена на спанаќот која спасува живот – малкумина знаат дека не штити од ова

Спанаќот е вкусен и здрав, се јаде од најмала возраст а помага за цел спектар болести, но сепак една нагева намена е сообено значајна и се дели од сите други. Имено, се покажало дека спанаќот е богат со фолна киселина која е многу здрава, поради што се препорачува и на […]

Видео, Препораки

Го нарекуваат магично дрво на животот – црвените топчиња лечат се

Дренот е магично дрво кое помага со своите плодови за многу проблеми. Меѓу нив се вбројуваат проблеми со стомакот, дијареа, болести на грлото, анемија, хемороиди, проблеми со бубрезите…Погледнете зошто дренот треба често да го имате во домот: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Препораки

За здравје и живот без стрес: Ставете го ова во спалната и кујната – резултатот феноменален

Сите знаеме колку е важно да ги проветруваме просториите, тие да бидат свежии да мирисаат убаво. Ви нудиме на природен начин да имате свежина, мирис и чистота во домот.Овие билки најмногу го прочистуваат воздухот: ЛАВАНДА – не залудно е дел од голем број масла и освежувачи. Светот од лаванда ставете […]

Tips & Tricks

Чепкалките за заби не се само за тоа – со 10 денари олеснете си го животот

Чепкалките за заби чинат 20 денари, а освен што со нив ќе се решите од здодевните остатоци од храна, може и да си го олесните животот на многу полиња.Со чепкалките ќе спречите водата или манџите од тенџерињата да претечат при варењето, така што ќе ставите чепкалка меѓу тенџерето и капакот, […]

Забава

ФОТО: Наташа Беквалац е секс бомба – покажа како се храни

Наташа Беквалац важи за секс-бомба. Таа внимава на исхраната, а овој пат на социјалната мрежа Инстаграм сподели фотка од тоа како се храни. Повеќе на Готви.мк: ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: Драјв маркет – погледнете како ќе изгледа маркетот на иднината Диетално: […]

Tips & Tricks

Станете во 6 наутро и напијте се вода – резултатите ќе ве шокираат

Во шест часот наутро напијте се чаша вода. Иако можеби ви делува чудно, тоа е јапонска техника која е еликсир за здравје на телото.Водата на празен желудник, само што ќе отворите очи, помага да се смали ризикот од мигрена, грчеви, артритис, висок притисок и лошиот холестерол. Наутро напијте се 650 […]

Забава

ФОТО Каролина Гочева ужива во добра храна со саканиот – љубовта цвета

Каролина Гочева ужива со саканиот Михаил во Рим со вкусни јадења и вино.- „Совршен крај на совршен ден… Фотографија направена од мојата љубов“, напиша Каролина на социјалните мрежи со што ја призна љубовта.   Повеќе на Готви.мк: 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа на сите […]

Повеќе

Ема е најстара жена на светот и тврди: Го јадам само ова!

Ема Морано, најстарата личност на светот, која на 27 октомври наполни 117 години, тврди рече дека јајцата се тајната за нејзината долговечност.- Јадам по две јајца на ден и тоа е тоа. И колачи. Но, не јадам многу, затоа што немам заби, изјави Морано, која се уште има бистар ум, […]

Видео, Повеќе

ВИДЕО: Не фрлајте храна – Животот и патот на една јагода

Следи го патот на една јагода од нива до фрижидер за да можеме да разбереме колку многу е потребно за да стигне свежата храна на нашата трпеза. Дали знаете дека во светот се фрла многу храна? Со тоа се троши вода, гориво, пари и многу, многу љубов. Како се однесуваме ние […]