Tag: жештини

Повеќе

Во Македонија невидени поплави, а на Блискиот Исток се очекуваат жештини дури до 77 степени

Рекордни температури кои биле забележани оваа година во земјите од Мароко до Саудиска Арабија може да биде само најава на вистинските жештини на земјата кој само што не пристигнал, предупредуваат експертите за климатологија. Како што пишува Washington Post, во наредните децении Блискиот Исток ќе го погодат екстремни температури кои ќе […]

Tips & Tricks, Десерти, Посно и веге, Препораки

Мохито овошна салата – рецепт за летно разладување

Откако ќе ја пробате оваа освежителна овошна салата, таа ќе ви стане омилениот десерт за разладување во летните денови. Совет: Пред послужување, неколку пати превртете го садот за да се изедначи смесата и да се измешаат вкусовите. Уживајте! Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Природен сок со кој ќе се вратите со бронзен […]