Tag: жена

Препораки

Шолја од овој чај е еликсир за секоја жена – заменете го кафето со него

Чаевите се здрави, корисни, ароматични и вкусни и помагаат за многу состојби.Чајот од јасмин е препорачлив за секоја жена. Помага за борба против стрес, депресија и анксиозност, регулира тежина, помага за главоболка, намалува ризик од кардиоваскуларни болести. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:   Чај за желудникот – нема да имате макаЧај кој […]

Видео, Десерти

Торта “Мрзелива жена”

Името и е мрзелива домаќинка, има одличен изглед и вкус.Направете торта за сите сетила, еве и како:  Повеќе на Готви.мк: Диетално: Домашни брускети со домати и маслиново масло (видео) Диетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен […]

Забава

ВИЦ: Вклучи го миксерот да видам дали си дома

Жената: – Каде си? Мажот: – Дома, мила. – Сигурно? – Секако. – Ај вклучи го миксерот! – Ррррррррр! – Добро, драги. Следниот ден. – Каде си? – Дома, мила. – Сигурно? – Секако. – Вклучи го миксерот! – Ррррррррр! – Добро, драги. Следниот ден жената решила да се врати […]

Забава

Ја уапсиле бидејќи му земала три компирчиња на полицаец (ВИДЕО)

Една жена е уапсена во Вашингтон поради тоа што украла три пржени компирчиња од полицаец, објавија локалните американски медиуми.Инцидентот се случил во пицерија, а осомничената наводно седнала покрај полицаецот и се обидела да започне разговор со него. Додека зборувала му земала едно пржено компирче, а потоа уште едно. Тој и […]

Забава

ВИДЕО: Усеин Болт прво и беше неверен, па ја побара за жена – Кејси прифати

Шега или не, на социјалните медиуми кружи видео во кое се гледа како Усеин Болт ја побарал за жена својата долгогодишна девојка Кејси Бенет. На својот Снепчет, Болт напишал „Таа рече ДА“. Летово, за време на ЛОИ 2016 кои се одржаа во Бразил, Усеин Болт беше актуелен по своето неверство, […]