Tag: желе

Десерти

Корпи со чоколадо и желе – Колачи за секоја пригода

Направете брз чокладен десерт во корпи.Ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се […]

Видео, Десерти

Чоколадо и желе бонбони – Матите, премачкувате и имате десерт (Видео)

Вкусни посни обланди со желе кои мамат со својот мирис.Се прават брзо и лесно, ова е рецептот:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: 20 минути без печење – сникерс бајадера Сникерс обланди Сникерс корпички Сникерс чизкејк Колач со банани ореви и еурокрем Не ви требаат вага и миксер – кокос колач Мешате, […]

Десерти

Вкусни ситни колачи: Триаголници со желе – децата ќе им се радуваат

Интересен колач со желе бонбони на кој децата особено ќе се радуваат. Може само да сакаат почесто да го правите, а ова е рецептот: Украсете по желба. Уживајте во овој вкусен десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Домашно Тоблероне со Кока кола Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта […]

Десерти

Желе од кора од лимон

Освежувачки намаз од лимон…   Повеќе рецепти на Gotvi.mk: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате пробано до сега Направете чоко мус […]

Tips & Tricks

Постои нешто слатко кое можете да го јадете колку сакате!

На светот постои слатко, кое би можеле да го јадеме секој ден. Доколку помисливте на чоколадо и на вкусните млечни десерти не сте во право. Се работи за желе! Редовното консумирање овошно желе, желе бонбони, џемови и мармалад со желе поволно влијае на здравјето. Доколку консумирате мармалад и други намирници […]

Видео, Деликатеси

ВИДЕО ХИТ: Нема да верувате – проѕирни полнети јајца, прав ДЕЛИКАТЕС

Нема да верувате но ова постои и многу е вкусно! Направете желе јајца за Велигден.Ви требаат само неколку намирници, а постапката за овој деликатес е прикажана во видеото: Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта Корисен совет: […]

Десерти

Желе од јаболко со нане

На ова сочно желе, нането му дава посебна арома! Послужете и уживајте! Повеќе вести на Готви.мк Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич со банани и нутела Ќе ви годи летово: Сладолед со омилениот нутела крем Седумдневна диета со вашата омилена храна Хороскопските знаци и храната – што треба да […]

Десерти

Вкусна домашна бонжита

Подгответе го сами овој вкусен десерт… Уживајте! Повеќе десерти на сајтот на Готви.мк: ВИДЕО: Еве како да направите похован сладолед Чиа пудинг Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе […]

Десерти

ВИДЕО: Желе бонбони од лубеница – Летото е време за забава

Летото е период кога ја имаме на располагање лубеницата, која е царица на овошјето.Еве како може да направите супер вкусни желе бонбони од лубеница. Ем ќе ви биде забавно, ем ќе уживате во вкусот. Подготовката погледнете ја во видеото: Повеќе вести на Готви.мк Вакво нешто не сте јаделе: Топол сендвич […]

Десерти

Десерт за цело семејство: Ресана бомбици

Ресаната може да ви послужи за да направите прекрасен специјалитет со кој ќе надополните семејниот ручек. Поврзани вести на Gotvi.mk: Ќе ве врати во детството: Омилениот десерт на сите генерации Десерт готов за 20 минути Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер […]