Tag: жално

Повеќе

ВИДЕО: Пожари на Тасос – Целиот остров во паника

Најмалку четири пожари денеска го зафатија грчкиот остров Тасос. Се претпоставува дека причината е синоќешното невреме проследено со силни грмежи. Еве како изгледаше денеска Тасос: Лефкада: Пожарот ставен под контрола, изгореа 10 традиционални куќи (ВИДЕО) СТРАШНО: Гори грчкиот остров Лефкада – зафатени и куќи (ВИДЕО + ФОТО) Никако не паничете […]