Tag: ефикасно

Препораки

Помоќно од аналгин и кафетин: Домашно масло за главоболка, делува 100%

Направете си домашен моќен лек за главоболка и мигрена, со оригано. Ви требаат 100 грама суви листови оригано и 0,5 литри маслиново масло. Се мешаат двете состојки и се оставаат на топло место до 40 дена. Повремено се протресуваат. Се процедува потоа, па се става на суво место. Кога иамте […]

Uncategorized

За 20 денари направете го најефикасното средство за бања и кујна – Чисти се без оштетувања

Дома во својата кујна може да го направите најмоќното средство за чистење на бањата и кујната, за тие да светнат без мака.Ви треба една намирница од дваесетина денари, или оцет и малку вода. Се што ви е потребно е да измешате во шише со прскалка третина оцет, а остатокот да […]

Предјадења, Препораки

Смути кое пржи килограми и сало

Направете вкусно смути за слабеење и детоксикација на телото.Денот нека почне здраво и вкусно.     Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути за старт на денот За диета здраво срце и висок притисок – една шолја е лек Неодолив сок од јаболка Сок од домати – витамини и супер вкус Слатка зимница: […]

Tips & Tricks

Заборавете на содата: Две состојки го „гризаат” каменецот од кујната без да ја оштетат

Жените ширум светот пробуваат најразлични начини за да се спасат од нечистотијата, каменецот и бактериите во кујната.Овој рецепт кој е малку чуден, но доста ефикасен, ќе ви го реши големиот проблем кој често задава главоболки на секој од нас. Ви требаат само две состојки и тоа кока-кола и вотка.  Се […]

Tips & Tricks

Најевтин лек за херпес кој се прави дома – Поминува за ден до два

Херпесот е навистина невкусно и болно искуство, па сите бараме начин како да се решиме побрзо од него.Се што ви треба имате дома во кујната. Оваа паста лесно и брзо се прави, евтина е и најважно од се, делотворна. Потребна ви е една лажичка пченично брашно и малку вода, колку […]

Препораки

Збогум на килограмите: Ослабете пред летото со чаша природен сок

Ако сакате да загубите килограми по празниците, ви треба само чаша од овој сок кој топи килограми. Ќе бидете фит пред летото, а еве го рецептот. Секако, за да ослабете, внимавајте да имате балансирана исхрана, како и умерени физички активности како пешачење секој ден. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: 10 „убијци“ на […]

Препораки

Природен лек со кој ќе ги „уништите“ бактериите во желудникот

За само еден месец ќе ги убиете бактериите на желудникот кои се отпорни на лекови. Ова е природен лек со кој ќе помогнете на вашето здравје. Потребни се само 2 состојки: суви смокви и маслиново масло. Се ставаат сувите смокви во тегла и се става маслиново масло да се дополни […]

Повеќе, Препораки

Пред спиење јадете од ова – Ќе имате рамен стомак

Доколку сакате рамен стомак, сигурно знаете колку е тешко да се симнат килограми во овој дел од телото. Сепак, и оваа критична зона може да се стопи со овој природен рецепт: Напомена: Важно е да внимавате на дневниот внес на калории, како и да практикувате умерени спортски активности помеѓу 30 […]

Препораки

Направете еликсир за здравје до 100 години и назад – Евтино и корисно

Направете еликсир за долг и здрад живот, кој делува превентивно против рак, го зајакнува имунитетот и ја штити кожата. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Кората од мандарина лекува Бананата нема да поцрни вака Банана и цимет за подобар сон Американски палачинки со банана Банана коцки Домашен пудинг од банана Проблеми кои бананата […]

Препораки

Чај против грип и настинка – Проверено делува, се имате дома

Сите намирници ги имате дома, евтино и лесно се прави. Направете чак против вирус и настинки по овој рецепт: На здравје и ви посакуваме зима без вируси и настинки. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Чај за желудникот – нема да имате мака Чај кој лекува од сите болести и чисти од отрови […]