Tag: естрада

Забава, Повеќе

(Фото) Еве кој му честиташе на Сашко Коцев на Facebook

Сашко и Смиљана вчера станаа родители. Тие ја добија својата ќеркичка, а голем број нивни пријатели, роднини и обожаватели им честитаа преку социјалните медиуми. Ви пренесуваме само мал дел од честитките на Facebook. Биба Додева: „Жива и здрава, радост да ви носи!“ Ирена Спировска: „Жива и здрава да е,гордост да […]

Забава

ФОТО: Вака слават најпознатите браќа на македонската естрада

Браќата Диран и Гаро Тавитјан за разлика од повеќето познати личности на социјалните мрежи, приватноста ја кријат како змија нозете, и пишуваат само за музиката која им е најголема љубов, но овој пат ги изненадија и израдуваа фановите. Деновиве на Фејсбук кај познатите браќа осамна фотографија и статус по повод […]

Забава

ФОТО: Погледнете ја тортата за 25 години брак на Лепа Брена

Лепа Брена слави 25 години брак, а кога се работи за дивата се мора да е совршено и големо. Погледнете со каква торта ја прослави љубовта на која круна и се двата сина. Повеќе на Готви.мк: Тазе домашен леб Полнет запечен леб Домашниот леб на мајче Вера Домашен леб со […]

Забава

ФОТО: Лепа Брена завитка 500 сарми за славата – цела естрада на гости

Лепа Брена со цела естрада ја прослави славата Свети Архангел Михаил. Таа завитка 500 сарми. Беше спремно и месото, се славеше до зори . Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Брзи крокети од компири Гнездо од компири со селско месо ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Крем чорба […]

Забава

ФОТО: Српската пејачка се повлече од естрадата за да прави ајвар и ракија

Милица Његомир, ќерка на познатата Мерима Његомир, се повлече од естрадата. Се повлеков на село. Сега правам ајвар, џем, печам ракија. Таму е феноменално, да видите само како опуштено се облекуваат моите соселани, изјави Милица. Работам се уште, но во позадина. Напишав некои песни, па ќе видиме дали ќе го […]

Забава

ФОТО: Уште едно бебенце на естрадата – вака славеше среќната мајка

Среќната Николија Јовановиќ, која и е ќерка на пејачката Весна Змијанац, го очекува своето прво бебе.Николија, која исто така се занимава со пеење, ќе има девојче заедно со раперот Реља, за неколку недели. Повеќе вести на Готви.мк Мед диета: Ослабете 2 килограми за 3 дена Брза диета според вашата градба […]