Tag: ерекција

Повеќе

Рецепт за домашна „вијагра“ – Чини 5 денари

Нашите баби знаеле дека ништо не ги потпалува подобро страстите во креветот од овој напиток од млеко. Многу пред да докаже науката тие знаеле дека сувото грозје е доста важно за потенцијата. Кога тоа ќе свари со млеко, успешно ја регенерира сексуалната енергија. Рецепт: Набавете 30 грама сушено црно грозје […]

Повеќе

7 намирници кои го уништуваат вашиот пенис, а за тоа не знаете

Машкото здравје зависи од доброто функционирањето на тестостеронот,  а нив неповолно дејствува индустриската, непреработена храна, опијати и популарните газирани пијалаци. Газирани пијалаци – го намалуваат бројот на сперматозоиди Преработено месо и сланина – го намалуваат бројот на сперматозоиди Соја – го намалува бројот на сперматозоиди Шеќер – го намалува нивото […]

Повеќе

Еве што треба да јадете за да бидете подобар во креветот

Mногу мажи имаат проблем со потенцијата, но немаат на кого да му се обратат за својот проблем. Затоа, ако и вие имате ваков проблем, најпрво обидете се со едноставни работи – промена во исхраната. Понекогаш, само тоа може да е доволно. Овие три намирници би требало да ги јадете секој […]