Tag: епрепорака

Препораки

Сварете млеко со жалфија – лек за големиот проблем периодов

Се што ви треба за зимата е жалфија со млеко. Земете шолја млеко и сварете го со лажиче жалфија. Со својата фосфорна киселина, витамини Ц, Б1, П и танин помагаат за борба со болестите и вирусите.Точни мерки се 250 милилитри млеко и 1 лажица жалфија, а откако ќе зовријат се […]