Tag: Епл

Повеќе

ВИДЕО: Apple го претстави новиот iPhone 7

На 7ми септември американската компанија Apple го лансираше својот најнов модел на мобилен телефон iPhone 7. „За да го дизајнираме iPhone 7, посветивме големо внимание на секој детаљ. Со овој модел направивме еволуција на нашиот оригинален дизајн“, се вели во видеото кое Apple го објави на ЈуТјуб. Apple го промовираше […]

Забава, Повеќе

Apple го промовираше новиот iPhone 7 – Сепак, прочитајте го и ова

Американската компанија Apple вчера го лансираше новиот iPhone 7. Веста ја обиколи целата планета, а еве што објавија од Apple на Твитер по тој повод: It’s official: there’s no more 16GB iPhone. Sizes start at 32GB, and go up to 256GB: https://t.co/1txBu7I2r2 #AppleEvent — WIRED (@WIRED) September 7, 2016 Деновиве […]