Tag: енергија

Повеќе

Природна напивка која ќе ви помогне да го исчистите организмот и ќе ви ја даде потребната енергија

Природна напивка која ќе ви помогне да го исчистите организмот и ќе ви ја даде потребната енергија. Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој […]

Десерти

Напивка која ќе ве наполни со енергија – за добро утро

Направете вкусна напивка која ќе ве наполни со енергија наутро. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Повеќе

Напивка која ќе ве наполни со енергија за цел ден

Смути кое ќе ви ја даде потребната енергија – одлично за почеток на денот. Уживајте! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете […]

Препораки

Три пати помоќна од енергетски напиток – Десет пати поздрава, почнувајте го денот вака

Бананите се вкусни и здрави, често се јадат и во Македонија и низ светот, а се користат свежи, за сокови и смути, десерти, салати. Имаат витамини потребни за зголемување на енергијата, кои тоа го прават подобро и од многуте спортски и енергетски напитоци. Таа дава еднаква количина енергија како нив, […]

Препораки

Храна која ви ја враќа енергијата

Ако сте под стрес, се чувствувате уморни или омалаксани постојано или чувствувате дека ви фали енергија, тогаш можеби треба да смените нешто во исхраната. За енергија ви препорачуваме да јадете говедско и пилешко месо, бадеми и овесни снегулки. Исто така, треба да внесувате неколку варени јајца неделно и повеќе спанаќ. […]

Препораки

Храна која ја враќа енергијата

Ако се чувствувате уморни или омалаксани постојано или чувствувате дека ви фали енергија, тогаш можеби треба да смените нешто во исхраната.Ви препорачуваме да јадете говедско и пилешко месо, бадеми и овесни снегулки, варени јајца, спанаќ. Ќе ви ја подигнат енергијата. Избегнувајте масна и брза храна.   Повеќе вести на Готви.мк: […]

Препораки

Појадокот е најважен оброк – Овие намирници ни ја одземаат енергијата и полни се шеќери

Појадокот е најважниот оброк од кој зависи нашиот ден и здравје.Имено, сите сакаме некоетопло геврече, перек, кроасани, пекарски производи наутро, но тоа е многу штетно и не треба да го правиме, зошто имаат јаглехидрати и адитиви кои не се добри за наутро. Солените пецива ја задржуваат водата во организмот, лиснатото е […]

Предјадења, Препораки

Појадокот е најважен оброк: Најздравиот начин да се почне денот

Ако се мислите како да ви започне денот, со оглед на тоа што појадокот е најважниот оброк, се што ви треба се житарки.Житарките се одличен начин да се почне денот. Богати со јаглехидрати и шеќери, даваат енергија, а исто така имате цел ден пред вас, многу активности и обврски за […]

Препораки

Даваат енергија како енергетски напиток а се три пати поздрави – Утрото почнете го вака

Бананите се вкусни и здрави, а според најновите истражувања имаат мешавини на шеќер и витамини потребни за зголемување на енергијата, со што даваат еднаква количина енергија како енергетски напиток, но неоспорно се три пати поздрави. Дава потребни антиоксиданси, калиум и витамин Б6 корисни за цел ден. Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз […]

Предјадења

Дава енергија за работниот ден – Смути полно живот и здравје

Смути кое ќе ви даде здравје и енергија:   Се се става во блендер и се меша. Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините […]