Tag: еликсир

Повеќе

Жолт еликсир – Смути полно витамини

Направете вкусен жолт еликсир, смути кое е бомба со витамини. Се става се во блендер, бадемовото млеко, со лупена банана, сечен ананас, куркума и цеден лимон и се пие. За повеќе видеа со кулинарски совети, трикови и рецепти тука Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: ВИДЕО: Дали досега погрешно сме ги пржеле јајцата? ВИДЕО: […]

Препораки

Еликсир во чаша: Денот нека ви започне со ѓумбир и јаболков оцет

Замена за нездравите, засладени и газирани пијалоци, здраво и вкусно. Се става се во блендер и се пие. Помага за здравје на цело тело. Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса […]

Препораки

Направете дома руски еликсир за убавина – ќе изгледате 10 години помладо

Можете во вашиот дом да си направите чај за подмладување, здрава и сјајна кожа и коса, нокти и здравје на телото, по руски рецепт. Ви требаат мешавина билки, или невен, бреза и камилица и коријандер. Ставете ги во врела вода, исцедете и напијте се една чаша на ден. Помагаат за […]

Препораки

Лекува депресија, помага за тешки болести – овој зачин е еликсир на животот

Куркумата е зачин од блискиот Исток, Кина, Индознезија и Индија. Има егзотичен вкус, и најважна состојка и е куркуминот кој позитивно делува на многу заболувања.Куркумата е зачин кој превентивно делува на згрутчената крв, лекувањето депресија, а тоа се покажало со истражувања на 60 особи кои патат од депресија. Помага за […]

Препораки

Изобилува со витамини и здравје – овој зеленчук е еликсир

Брокулата е вкусен зеленчук со кој не се дебелееме, има супер вкус, и најразлични витамини и минерали.Брокулата има многу витамин Ц во себе, таа е ризница на корисни нутритенти, витамини А и Е, како и јак антиоксиданс. Го чисти телото од отрови, го зајакнува имунитетот и спречува настанување на многу […]

Препораки

Зелениот сок на Доктор Оз – еликсир за секој орган

Овој сок е моќен и здрав еликсир за секој орган во телото. Направете го дома, брзо се прави, евтин е и многу многу здрав.   Се се меша во блендер и се пие. Уживајте и бидете здрави. Повеќе на Готви.мк: Како да ослабете според хороскопскиот знак? Хороскопските знаци и храната […]

Препораки

ЕСЕНСКИ КРАЛСКИ ТРЕТМАН: Маска за најпроблематичната кожа

Направете маска за лице од есенското богатство – дуњата!Ако имате проблематична кожа, мрсна кожа или многу акни, ова е решението за вас. Изрендајте поситно дуња и додадете бадемово масло. Ставете ја маската на лицето и исплакнете по 20 минути. Повеќе поврзани вести на Готви.мк: Адријана Лима открива: Рецепт за утринско […]

Забава

ФОТО: Андреј од ДНК го откри еликсирот на младоста

Андреј од групата ДНК на социјалните мрежи објави фотка на која се гледа како се наоѓа на гроздобер и се подготвува за подготовка на ракија.-Еликсир на младоста – РАКИЈА, напиша пејачот. Повеќе вести на Готви.мк: Наместо да слабеете се дебелеете? Прочитајте што е причината Супер брз и вкусен домашен сос […]

Препораки

Без диета: Еликсир кој ги топи килограмите, а содржи само две состојки

Борбата со килограмите никогаш не била повкусна. Да, добро прочитавте, губењето на килограмите не мора да биде ниту мачен, ниту напорен процес, и тоа токму благодарение на овој еликсир. Само неколку голтки од овој сок, 20 минути после ручекот, ќе ви помогнат да согорите повеќе калории отколку што сте внеле […]

Повеќе

Индиски рецепт – Домашен еликсир за супер потенција

Добро измијте 30 грама суво грозје и пригответе го во неоштетен сад со 200 мл млеко. На почетокот пијте ја оваа количина три пати дневно, а подоцна зголемете ја количината суво грозје на 50 грама, се додека проблемот не исчезне. Едно шише од овој пијалак во некои места традиционално им […]