Tag: елбасан

Главни јадења

Елбасан тава на поинаков начин

Елбасан тавата го добила своето име по градот Елбасан кој се наоѓа во соседна Албанија. Еве како оваа популарна тава да ја приготвите по рецепт на Соња. На здравје! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Турлитава со соја сос Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава Многу вкусно – потпечена […]