Tag: едноставни

Предјадења

Мекици по стар рецепт – меко тесто како душа

Едноставни мекици по стар рецепт. Повеќе рецепти на Готви.мк: Топли пирошки со сирење Мини проја со фета Појадок од стар леб Леб кој не дебелее Појадок во шолја Појадок со кој ќе топите килограми ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана

Pastes

Клучот е во едноставноста: Шпагети Наполитана, еве што ги прави посебни

Шпагетите Наполитана се едно од наједноставните јадења кои можат да се направат брзо и лесно, а се неверојатно популарни и вкусни. Во едноставноста лежи и клучот за убавината на ова јадење, ние ви нудиме рецепт: Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со […]