Tag: едноставен

Десерти

Готов во два потега: Брз и едноставен куглоф колач за сите пригоди (Видео)

Направете брз и едноставен куглоф. Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече  

Предјадења, Препораки

Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви

Појадокот е основата на сите оброци и за многумина е најомилениот дел во денот. Затоа многу е ваѓно во исто време да биде хранлив, вкусен и избалансиран. Билјана денеска ни праќа токму таков предлог за појадок за 4 лица: На здравје! Поврзани Gotvi.mk рецепти: Повеќе рецепти во кои користевме Пекабеско […]

Предјадења, Препораки

Полнет компир по наједноставен рецепт

Денеска, во вистинска смисла на зборот времето вреди многу пари. Затоа, Gotvi.mk предлага рецепт кој буквално ќе го направите за 5 минути. Останатото е печење во загреана рерна, а вие во меѓувреме ќе си завршите некоја друга работа 🙂 ВИДЕО: 10 креативни рецепти за кои ви се потребни само компири […]