Tag: Египет

Видео, Десерти

„БЕЛ ЕГИПЕТ” – торта за малку пари

Направете торта која го носи името Бел Египет, а лесно и брзо се прави, нема мачење, достапна е за сечиј џеб.Ова е се што ви треба и начинот на кој се спрема: Повеќе на Готви.мк: Градинарска пита – направете вкусен фамилијарен ручек за помалку 150 денари Едноставен појадок кој сите […]

Повеќе

НАРЕДБА: Девојки, мора да ослабете!

Раководството на египетската државна телевизија суспендира осум водителки и презентерки на вести поради „вишок на килограми“ и побара од нив да почнат да држат диета и да ослабнат. На жените, за кои раководството смета дека имаат вишок килограми, им е оставен рок од еден месец за ослабување, пред да може […]