Tag: евтин

Видео, Главни јадења

Највкусниот и најевтин ручек од 3 состојки – Полна трпеза без мака

На Јутјуб има многу видеа со лесни и евтини рецепти, а ние ви нудиме еден од нив.   Се е прикажано во видеото:     Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Полнет ананас со ориз и пилешко Пудинг од ориз Оризови нудли со зеленчук Ориз на мексикански начин Ориз со зеленчук и краби Пилешка […]

Tips & Tricks

Секоја домаќинка треба да го знае ова за детергентот за садови – заштедете си пари

Ова треба да го знае секоја домаќинка, бидејќи сите трошиме пари за секакви препарати за чистење и за миењето на садовите, без да знаеме дека тоа е залудно. Истражувањата покажале дека детергентите за садови, без разлика дали се поскапи или поеввтини, имаат речиси иста моќ, бидејќи повеќето бактерии од садовите […]

Десерти

100 посто природен сладолед од јагоди – се прави од 3 состојки

Направете вкусно ледене уживање. Природен сладолед од 3 состојки. Повеќе десерти на Готви.мк: Домашен овошен сладолед Смеса од три состојки: Бомбици, торта или колач Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без […]

Десерти

Домашен сладолед од неколку состојки – готов за 5 минути

Времето веќе се затопли, со пролетта доаѓаат и сладоледите кои на многумина ни се омилени.Ова е рецепт за вкусен сладолед од неколку состојки.       Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта […]

Главни јадења, Деликатеси

Евтино и брзо јадење идеално по работен ден: Лажна лазања со компири

Направете брзо и едноставно јадење за малку пари.Пробајте лазања од компири. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Десерти

Ви се јаде благо по работниот ден? Три состојки, 15 минути и имате домашно чоколадно уживање

Ви се пријаде благо, но се чувствувате изморено или немате желба за работа во кујна? Ви нудиме евтин и брз рецепт кој ќе го направите од три состојки и за миг. Уживајте во овој брз десерт 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брзи пуслици Алва торта Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно […]