Tag: Европско

Видео, Главни јадења, Деликатеси

(ВИДЕО) Португалија е новиот европски шампион – рецепт за португалско касероле со јајца

Честитки за Португалија која е новиот европски шампион. Независно кој за кого навиваше, зошто да не прославиме со еден вкусен португалски рецепт? Детали за начинот на приготвување на овој португалски специјалитет погледнете во видеото: Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Гурманска домашна плескавица Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица Замена за пржење: Еве како […]

Предјадења

Мезете додека гледате Европско: Лути пилешки крилца

Пилешки крилца одлично одат како мезе со пиво, пријатели и фудбал. Ние ви нудиме специјалитет кој лути, но има одличен вкус. На здравје и нека победи пободриот тим! Поврзани вести на Gotvi.mk: Пилешко месо со растопена зденка – звучи примамливо, нели? Печени тиквички со пилешко и зеленчук Салата со рукола […]

Повеќе, Препораки

Додека мажите гледаат Европско…

Сите правиме ледено кафе, но овој рецепт навистина е највкусниот кој сте го пробале. Ви требаат малку состојки и труд за најубавото кафе кое ќе ви го пофалат сите.   Уживајте во долгите муабети со пријателките 🙂 Прочитај повеќе Gotvi.mk вести: Зошто не смеете да запалите цигара веднаш по јадењето? […]