Tag: Евровизија

Видео, Забава

АКО ПРОПУШТИВТЕ: Настапот на Македонија на Евровизија вечерва – Јана сподели среќна вест

Јана Бурческа која ги претстави боите на Македонија на Евровизија, блесна во полн сјај. За сите кои пропуштија, ова е нејзиниот настап, на кој воедно откри и дека е бремена. Повеќе на Готви.мк: Чајот од шипка како лек БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги непријатните флеки од пот на вашите алишта […]

Повеќе

ВИДЕО: Калиопи пеела за „Донер ќебап” – што разбрале странците од „Дона“?

Дел од коментаторите од намакедонско и балканско наречје пишуваат дека Калиопи била малку гладна на сцената на Евросонг и пеела за донер ќебапи. Дона, за многумина, особено за оние кои говорат англиски јазик како мајчин, било слично на донер, па така, шегите се дека таа пее за храна. Изворно тука – Можеби […]