Tag: евра

Повеќе

Заработува и по 300 евра на ден – Црногорец се збогати со крофни, открива како

Продавач на крофни кој работи на плашите на Херцег Нови, открива дека со оваа работа се занимава веќе со години, и дека со продавање на крофни заработува доволно, за во текот на зимата да си живее „опуштено„Во време кога тешко се доаѓа до работа, и се преживува со плата, летната […]

Забава

Нема да верувате колку пари потроши Сека за породувањето

Српската пејачка Сека Алексиќ го донесе на свет своето прво бебенце, синчето Јаков. Таа се подготвуваше да се породи во Виена, но бебето побрза да дојде на свет, па се породи со царски рез во болница во Белград, а гордиот татко веднаш напиша дека и мајката и бебето се одлично.Според […]

Повеќе, Препораки

Погледнете ги цените во рестораните и кафулињата во Грција

Ако планирате да одите на одмор во Грција, корисно е да ја имате оваа иформација за тоа како се движат цените во рестораните и кафулињата. На овој начин ќе знаете каде да седнете, а да не платите премногу: Цена во ресторани и кафулиња (во евра) Гиро сендвич – 2 до 2,50 Гиро порција […]