Tag: ева

Препораки

Ловиме витамин Д – за здравје и имунитет

Еден од начините да го подготвиме организмот за зима е правилна исхрана и правилен избор на намирници кои се богати со витамин Д, неопходен за јак имунитет. Нашето тело можеме да го зајакнеме на повеќе начини за поуспешно да го подготвиме за постудените денови, кога почнуваме да чувствуваме недостаток на […]

Салати

Ева салата – ќе ја правите почесто од шопска

Направете вкусна салата за сите сетила.   Уживајте во богатиот вкус! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен […]