Tag: дуњи

Десерти

Слатко од дуњи и ореви – неодолив есенски вкус

Слатко од дуњи и ореви – неодолив есенски вкус… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која […]

Десерти

Домашно слатко од дуњи: Брз, едноставен, а вкусен рецепт за зимница

Домашно слатко од дуњи – одличен рецепт.   Уживајте! Повеќе рецепти на Gotvi.mk: ШАРЕНА, БРЗА, ВКУСНА: Оваа пица нема тесто, не се меси – еве што е тајната Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна […]

Десерти

Пита со рендани дуњи која мириса на есен

Десерт кој ќе го обожавате! Уживајте! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Десерти

Неодолив и ароматичен компот од дуњи

Омилениот вкус кој потсеќа на детството и деновите поминати кај баба и дедо… Уживајте! Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо […]

Салати

Вкусен зимски сос од дуњи

Направете вкусен зимски сос од дуњи. Повеќе рецепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Десерти

Компот од дуњи на стар начин

Неодолив компот од дуњи по стар рецепт.   Уживајте! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте

Препораки

Дар на есента: За што се помагаат дуњите

Дуњите сесимбол на есента и се вкусни и здрави. Многу помагаат и треба да се користат често. Дуњите помагаат со влакната, за регулирање на шеќер, за холестерол и за устата и забите. Важно е да се јадат сирови.   Поврзани вести на Готви.мкБрзи роденденски сендвичиВИДЕО: Појадок за 8 минути – […]

Десерти

Компот од дуњи

Направете вкусен компот од дуњи. Добар апетит! Прочитај Gotvi.mk рецепти: Супер брз и вкусен домашен сос за хамбургер или пилешко Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена тава со зеленчук и пилешко Пилешко во кари сос Пилешко со […]

Десерти

Колач со дуњи и ореви: Мирисен и вкусен

Почастете се себе си со овој сочен и освежувачки колач. Уживајте! Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Поврзани вести на Gotvi.mk Брзи домашни пирошки со зденка и маслинки Рецепт за брза даска кога ќе ви се најават гости Рецепт за 2 брзи соса за чипс […]

Десерти

Идеален есенски десерт: Слатко од дуњи со ореви по стар рецепт

Неодоливо слатко од дуњи со ореви… Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече […]