Tag: дупче

Предјадења

Мекици со дупче – Воздушести перничиња совршени со јогурт и сирење

Направете мекици со дупче на средина. Прочитај повеќе на Gotvi.mk:10 „убијци“ на вишокот калорииДиетален појадок што ќе ве држи сити Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот ВИДЕО: Направете природен пијалок за слабеење од 4 состојки Како да ослабете според хороскопскиот знак? Кое е омиленото јадење на […]

Повеќе

Знаете ли зошто има дупче на отварачот од лименките? – корисно да се знае

Ако мислевте дека дупчето на лименките нема намена, се излажавте.Металниот отварач на лименките има дупче кое служи за во него да ја ставите цевката и така да не ви се мрда и да не ви се истура сокот при пиењето. Исто така, ако некогаш сте се запрашале зошто на капачињата […]

Видео, Деликатеси, Десерти

ВИДЕО: Направи дупче во јајцето – испече колач во него!

Направи дупче во јајцето и испече колач во него. Нема да им верувате на очите. Погледнете ја подготовката во следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Добра идеја – Фотографирајте храна на Instagram и бесплатно јадете каде сакате ФОТО: Ѕирнете во Eqvita – ресторанот за здрава храна на Новак Ѓоковиќ ВИДЕО: […]