Tag: Дубаи

Забава

ФОТО: Додека ние се мрзнеме – фолкерката ужива во сонце и коктели

Додека сите се мрзнеме, убавата српска фолкерка Александра Пријповиќ беше во Дубаи каде уживаше во коктели и сонце.Фолкерката со фотките се пофали на социјалните мрежи. Повеќе на Готви.мк: Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија ВИДЕО: Анастасија ја објави Цеца облечена во […]

Повеќе

ВИДЕО: Шеикот на Дубаи во инспекција на своите вработени во 7:30 часот

Недела, 7:30 часот. Мохамед бин Рашид, Шеикот на арапскиот емират Дубаи ненајавено отишол во инспекција на канцелариите на јавните служби и затекнал 9 празни бироа поради што тие 9 високи функционери добиле отказ. Само за инфо, недела е работен ден во Дубаи. Еве како тоа изгледало: محمد بن راشد يقوم بجولة ميدانية تفقدية […]

Десерти, Ресторани

Скапо ви е 20 денари за топче? Погледнете ја цената на овој сладолед

Доколку патувате во Дубаи, имате можност да го пробате најскапиот сладолед на светот. Еве уште една работа во која Дубаи се “нај” во светот. Покрај највисоката зграда во светот и најголемиот трговски центар, сега пристигнува и најскапиот сладолед во светот. Имено, „Scoopi Café“ од Дубаи го создадоа најскапиот сладолед наречен […]

Предјадења

ВИДЕО: Топ 5 рецепти со јајца во Дубаи

Омлет со сирење и спанаќ, како да испржите јајца само со вода, како да подготвите омлет на Либански јазик – само дел од превкусните рецепти кои ќе ги научите во видеото. Погледнете во видеото како тоа се прави во Дубаи 🙂 Повеќе видеа со кулинарски рецепти, совети и трикови прочитајте тука […]