Tag: дсерт

Десерти

Колач од 3 состојки кој е хит во Јапонија – Не може да биде полесно

Направете генијален колач од три состојки кој го прават во Јапонија.   Уживајте! Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта […]

Видео, Десерти

Вкусна домашна шампита

Кремаво, бело, вкусно и сочно. Направете го специјалитетот на слаткарниците, неодоливата шампита во својот дом.Ова е идеален десерт за кој сите ќе ви бараат рецепт. Се што ви треба е прикажано во следното видео:   Повеќе на Готви.мк: Царот на овошните сокови: Зошто треба да пиете сок од јаболка? ВИДЕО: […]