Tag: дрен

Видео, Препораки

Го нарекуваат магично дрво на животот – црвените топчиња лечат се

Дренот е магично дрво кое помага со своите плодови за многу проблеми. Меѓу нив се вбројуваат проблеми со стомакот, дијареа, болести на грлото, анемија, хемороиди, проблеми со бубрезите…Погледнете зошто дренот треба често да го имате во домот: Повеќе рецепти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве […]

Препораки

Народот вели “Здрав како дрен” – еве зошто е тоа така

Дренот е литтопадно дрво кое изобилува со здравје. Не за џабе народот вели Здрав како дрен.Дренот има многу витамини и минерали, тие го јакнат имунитетот, помагаат за пролив кај децата и возрасни, за слузокожата на цревата, за повеќе железо во крвта. Помага за кожни инфекции и болести, па затоа пијте […]