Tag: дремка

Tips & Tricks

Супер вест за сите кои спијат по ручекот – Вака му помага дремката на телото

Ако сакате да дремнете по ручекот, слободно продолжете со таа навика, бидејќи е здрава. Научниците велат дека дремката по ручекот дома е корисна, не прави одморени, попродуктивни и среќни.Ефектите се чувствуваат наредните 4 до 5 часа.   Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Прочитај повеќе кулинарски совети и трикови ТУКА Помоќен од вијагра […]

Препораки

Ве фаќа дремка по јадењето? – дознајте колку е штетно за телото

Иако сите често знаеме по јадењето да задремеме, сепак ова е штетна навика. Поради хоризонталната поставеност, храната не се вари на добар начин, па тоа може да предизвика болки, надуеност, запек, како и неправилна работа на цревата. Затоа, искоренете ја оваа навика. Повеќе на Готви.мк: БРЗО И ЕВТИНО: Отстранете ги […]

Повеќе, Препораки

Сакате да спиете по ручекот? Ова е супер вест за вас

Ако сакате да дремнете по ручекот, слободно продолжете со таа навика, бидејќи е здрава.  Научниците велат дека дремката по ручекот е корисна, не прави да се чувствуваме одморени, попродуктивни и среќни. Најдобро е да се отсшие веднаш по ручекот, за самото тело да ја свари храната и да даде енергија. […]