Tag: домашна смеса

Повеќе

Нема веќе да купите дезодоранс – Домашна смеса ги убива потта и мирисот

Содата е најголемиот сојузник за нас, особено кога времето е потопло. Наместо хемиски дезодоранси, ви треба само сода, која е евтина и достапна. Измешајте ја со неколку капки есенцијално масло и вода и ставете во шише со прскалка. Го неутрализира мирисот и намалува потење. Прочитај повеќе на Gotvi.mk: Смути со лубеница […]