Tag: доматно

Препораки

Доматното пире помага за голем проблем – Ем вкусно ем е лек

Ако сакате да го смалите крвниот притисок тогаш тоа може да го направите без апчиња, со помош на намирници од кујната. Користете доматно пире, вкусно е и снижува притисок.Намалува ризик и од срцеви заболувања.   Прочитај повеќе Gotvi.mk рецепти: Брза похована даска кога ќе се најават гости ФОТО: Традиционална македонска даска Омилената […]

Tips & Tricks

Правилно чување на доматно пире – Вака ќе трае подолго

Доматното пире кое не сте го потрошиле, може да го сочувате подолго време. Ставете ја содржината по отворањето во тегла и прелијте малку масло. Затворете и чувајте. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Многу вкусно – потпечена тава со пилешко месо и печурки Кинеска кујна: Како да зготвите брокула со пилешко Шарена […]