Tag: домати

Главни јадења, Предјадења

Полнети домати со сирење

Полнети домати за доручек, ручек или вечера… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Полнети домати од евтини состојки: Лесно јадење кое ќе ве засити

Полнети домати за доручек, ручек или вечера… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Видео, Салати

Еве како да сочувате домати за зима – одличен рецепт! (ВИДЕО)

Еве како да сочувате домати за зима – одличен рецепт! Едноставен рецепт за зимница која ќе ја обожавате! Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“: Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ […]

Салати

Салата од домати и моцарела на италијански начин

Вкусна и освежувачка италијанска салата со моцарела… Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство

Предјадења

Чорба од домати и ориз: Вкусно предјадење

Оваа чорба од домати и ориз е едноставна, но многу вкусна. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Главни јадења

Ќофтиња во сос од домати

Послужете ги со пире од компири… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас со […]

Главни јадења, Предјадења

Брза чорба од домати: Потребни ви се само 2 состојки и зачини

Брза и вкусна чорба од домати. Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко

Предјадења

Домати полнети со фета: За крцкав вкус додајте сланина и запечете во рерна – одлично предјадење

Одлично предјадење за секаква прилика. Добар апетит! Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – одличен домашен рецепт Зеленчукова ужинка […]

Видео, Салати

Сочувајте пиперки и домат за зима на оригинален начин (ВИДЕО)

Еве како да сочувате пиперки и домати за зима на едноставен начин. Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“: Повеќе рецепти на Готви.мк: ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид Ремек дело во кујната: Леб од банана Тазе домашен леб ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се […]

Главни јадења

Пилешко во сос од домати и лук

Со компир пире или друг прилог по желба и со сезонска салата – совршен ручек. Добар апетит! Повеќе ресепти на Готви.мк: Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини […]