Tag: доматен сос

Препораки

Го користиме без да знаеме – За што помага доматниот сос?

Доматниот сос често го користиме во јадењата, а не знаеме дека е многу здрав освен што е вкусен и со супер арома. При готвењето се прави каротен кој нуди разни здравствени придобивки. Помага за здравје на цело тело, имунитет и за превенција некои видови рак. Повеќе вести на Готви.мк: Похован […]

Главни јадења

Шампињони во доматен сос

Овие шампињони можете да ги искористите како сос за тестенини… Добар апетит! Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го […]

Салати

Оригинален рецепт: Италијански сос од домати

За надополнување на вкусот на сите омилени италијански специјалитети… Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен рецепт кој и дете може да го направи Полнет ананас […]

Главни јадења

Ќофтиња полнети со кашкавал, повкусни не сте пробале

Одлична комбинација од сочни месни топчиња и доматен сос… Добар апетит! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно […]

Tips & Tricks

Лошиот мирис од пластичните садови ќе го снема за секогаш – Има една „финта”

Пластичните садови се неопходни во домот за ставање на многу намирници. Сепак, она што е најголема маана кај нив се лошите мириси кои тешко се вадат. Ако сакате да го отстраните лошиот мирис, ви треба доматен сос. Ставете малку доматен сос во пластичните садови, истријте ги убаво, па исплакнете со […]

Видео, Главни јадења

Пробајте ги највкусните ќофтиња во доматен сос (ВИДЕО)

Ви пренесуваме рецепт за ќофте од мелено месо и ориз во црвен доматен сос. Уживајте во готвењето! Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки […]

Повеќе, Салати

Еве како да направите домашен ТАКО СОС

Збогатете ги своите специјалитети со пикантен тако сос. Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири Најдобар рецепт за домашно ќофте    

Главни јадења

Ќофтиња во доматен сос

За некого омилено јадење уште од градинка 🙂 Еве Gotvi.mk рецепт за да приготвите ќофтиња во доматен сос: Пријатен ручек! Прочитајте поврзани рецепти: Тоа е тој вкус – Мусака во земјена тава Шарска плескавица Домашни ќофтиња Гурманска домашна плескавица ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Ќофтиња од тиквица Мусака […]