Tag: домакинки

Tips & Tricks

Совети од искусните домаќинки: Секогаш правете го ова со овошјето пред замрзнување

На  Интернет денеска има најразлични сајтови, колумни, страни и блогови за храна, па искусните домаќинки даваат совети и споделуваат искуства.Кога се работи за боранијата која е вкусна и здрава и кај нас се јаде често, важно е да следите неколку совети. Во замрзнувач никогаш не ја ставајте обарена или бланширана. […]

Tips & Tricks

Домаќинки, ви овенуваат цвеќињата дома? – оживејте ги со смеса од кујната

Ако вашите омилени цвеќиња кои ги чувате за да ви го красат домот венеат, а вие пробавте се, од менување на местоположбата до пресадување, пробајте една природна домашна смеса.Ви требаат кора од банана, лушпи од јајца и мелено кафе. Се се става ви блендер и потоа смесата се нанесува меѓу […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Не ги фрлајте пластичните шишиња – трикови за секоја домаќинка

Може да направите многу корисни нешта со пластични шишиња, да си заштедите време и пари.Погледнете го ова видео: Повеќе на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за […]

Видео, Десерти

ВИДЕО: Бананите ги наполни со чоколада – домаќинките полудеа по ова

Стави чоколадо во банана и направи совршенство. Десерт од соништата за пет минути.Ви треба само да го погледнете видеото. Повеќе на Готви.мк: Ким Кардашијан откри како ослабе 15 килограми за 2 месеци Цеца со нов албум, а ние ви откриваме што јаде за да има таква линија Кои се омилените […]

Tips & Tricks, Видео

ВИДЕО: Веќе нема да се изгорите додека готвите – еве што е тајната

Сите знаеме колку е непријатно додека готвиме кога ќе се изгориме при брзањето од тенџерето кое врие. За да немате проблеми, ви нудиме супер трик и решение.Тапата од виното наместо да ја фрлате, нареден пат употребете ја за ова. Повеќе на Готви.мк: Брзо и освежително: Смути од шумски плодови Зелка […]

Видео, Десерти

Рецепт кој се шири со брзина на светлината: Домаќинките полудеа по него

Овој рецепт за магичен колач се шири со брзина на светлината на Интернет. За него ви се потребни овие состојки: Повеќе поврзани вести на Готви.мк: САМО 18+ ФОТО: Орландо Блум и Џастин Бибер го покажаа половиот орган викендов 18+ ФОТО: Џастин Бибер се соблече сосема гол и им го покажа […]

Препораки

Домакинки, со овој трик тестото ќе расте како „лудо”

Секоја вистинска домаќинка споделува како нејзините рецепти се толку вкусни и како успева да направи магија. Па така, прочитајте ги овие совети од домаќинки за тоа како тестото за било која намена да ви расте како лудо.Пред да го месите тестото извадете путер и јајца од фрижидер и држете ги […]

Предјадења

Најбрзиот рецепт за кифли за сите домаќинки

Направете супер вкусни и супер брзи кифлички за вас и вашето семејство. На здравје! Прочитај повеќе рецепти на Gotvi.mk: Топли кифлички кои се топат во уста Домашни кифлички Кој е за топли кифлички? Млечни кифлички Едноставен појадок кој сите ќе ги воодушеви ВИДЕО: Појадок за 8 минути – неодоливи сендвичи […]