Tag: додаток

Салати

Крем салата како супер додаток – стои 2-3 дена

Направете супер салата со кремав вкус. Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти: Баклава Баклава со вишни Трилече – неверојатно вкусен домашен специјалитет Неодоливо вкусна: Домашна торта со јагоди „Катица“ торта Возможно е – еве како да направиш торта за 10 минути ВИДЕО: Рецепт за еклер чоколадна торта која не се пече За секоја прослава […]

Повеќе

Колку дебелее шолја кафе? – само еден додаток го прави бомба со калории

Кафето е нешто без кое на повеќето луѓе е незамисливо да им почне денот, а она за кое најверојатно не сте размислувале често е колку калории има во шолја кафе? Една шолја кафе може да има многу калории, односно до 400 во зависност од тоа како с подготвено кафето. Шолја […]

Главни јадења

Ако ви здодеа од вообичаени јадења – нова идеја за ручек, брзо и вкусно

Направете вкусен и посебен ручек. Нов рецепт во морето рецепти. Уживајте! Повеќе десерти на Готви.мк: Конечно: Највскуниот десерт за кој даваме куп пари: Еве како да го направите дома Супер рецепт: Леден кафе колач Нема веќе стоење до шпорет: Колач без печење, совршен за горештините Ваков рецепт за сутлијаш немате […]

Повеќе

Деликатесен сос со лук – супер прилог за секое јадење

Направете посебен сос со лук за секое јадење. Повеќе поврзани рецепти на Готви.Мк Англиски погачици со чедар – ќе ги правите во секоја прилика Полнети тиквички по најдобар рецепт Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко Еве што научивме […]

Главни јадења

Рецепт за „песто сос” – цар меѓу сосовите

Направете го познатиот песто сос дома. Повеќе ресепти на Готви.мк: Холандез сос Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата Брзо посно предјадење за целото семејство  

Главни јадења

Хитот од ручек ризи-бизи со додаток кој менува се – вака е совршен

Направете вкусно ризи-бизи, хитот од ручек со сланина, која го прави совршен. Повеќе Готви.мк рецепти: Салата со маслинки и кубети Цезар салата + 2 рецепта за дресинг соса Свежа салата која топи килограми и ја враќа концентрацијата Топ 5 рецепти за пролетни салати со марула Неодолива крем салата Малиџано – […]

Повеќе

За со месо, компир, тестенини: Сос за секое јадење готов во два чекори

Направете вкусен и евтин сос за месо, салати, за компири или тестенини…супер прилог за секој оброк.       Повеќе вести на Готви.мк: Сигурно не сте пробале: Направете солени рафаело бомбици Похован кромид со кашкавал – идеално мезе за со пиво ВИДЕО: рецепт за потпечен полнет компир Хот-дог шпагети: Одличен […]

Деликатеси

Ротквиците не се само за салата: Вкусен сос за месо или компири

Направете супер вкусен намаз кој одлично оди и со скара.Ова е супер рецепт со ротквици: Повеќе вести на Готви.мк Брз појадок со туна салата ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути Туна салата со фетучини Туна салата […]

Главни јадења

Најкремав француски сос за месо и тестенини

Направете вкусен сос од маргарин за секое месо и за секоја пригода.       Повеќе на Готви.мк: ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин Ќофтиња во доматен сос ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна Домашни ќофтиња Ќофтиња од тиквица ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири […]

Препораки

Наместо појадок кафе со чуден додаток – Пржи килограми и го чува срцето

На прв поглед ќе ви звучи чудно и несекојдневно, но оние кои пробале знаат зошто треба да се става путер во првото утринско кафе, колку е вкусно и колку помага на телото. Голем број од оние кои го пробале вака збогатеното кафе, немаат намера да се вратат на обичното, а згора […]