Tag: дињи

Видео, Десерти

Домашен џем од дињи

Искористете ја сезоната на дињи и направете вкусен џем. Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Летина кујна“: Повеќе вести на Готви.мк: Рости од компир Шеф салата Дресинг за Шеф салата Таљатели со зеленчук Пржена банана Pad Thai со пилешко