Tag: дијана

Повеќе

ФОТО: Леди Ди доби свој бренд на круши на Зелено пазарче

Пазарџиите се навистина креативни во називот на своите муштерии со цел да привлечат нови муштерии. Така во изминатите децении се изнагледавме компири во форма на срце со порака, „бутик за лук“ и што уште не. Задоволство е да се оди на зелените пазари, пред се, поради богатиот избор на овошје, зеленчук […]

Повеќе

19 години од смртта на Леди Дијана – Еве кое било нејзиното омилено јадење

Денес се навршуаат 19 години од смртта на британската принцеза Дијана. Таа важеше за една од најубавите и најгламурозните жени во светот. Нејзиниот готвач, Дарен Мек Гарди, кој за неа готвел 11 години во кралската палата, вели дека принцезата Дијана се грижела во храната која ја консумира да нема масти. […]